BERLÍN KOSMOPOLITNÍ ENERGIE ZA ROHEM

0
94
zobrazeno

Kousek od nás a přeci již v západní Evropě. Pokud chcete kulturní a emocionální zážitek, který ve vás zůstane ještě hodně dlouho, tak tohle město stojí aspoň za víkendový pobyt a prozkoumání. Ale i když vyžití tu je víc než dost, nezapomeňte se podívat i do postranních uliček a malých klubů, budete okouzleni atmosférou, kterou ne všude lze zažít.

Pouliční umělci jsou všude, kde jsou nejznámější atrakce. Dotvářejí atmosféru města.

Berlín patří k největším městům v Evropě a je druhým největším městem Evropské unie, a samozřejmě hlavním městem Německa.

První historicky doložené zmínění Berlína pochází z roku 1244. Roku 1451 se Berlín stává vládním městem braniborských markrabích a kurfiřtů, 1701 pak hlavním městem Pruského království, 1871 hlavním městem nově založené Německé říše.

Nejnámější památník Berlína, jako připomínka bombardování města za druhé světové války.

Berlín byl v minulosti tolerantním městem, kde nalezlo útočiště mnoho pronásledovaných uprchlíků, mimo jiné hugenoti z Francie (po r. 1685) a protestanti z Čech (po r. 1730), jejichž někteří potomci, žijící v tzv. České vesnici, až do druhé poloviny 20. století ještě hovořili česky.

Ve dvacátých letech 20. století se z Berlína stává evropská metropole s bohatým politickým, vědeckým a hlavně kulturním životem. Tolerance končí roku 1933 příchodem Hitlera k moci.

Až po pádu Berlínské zdi roku 1989 začíná nová kapitola města. Berlín se stává městem kosmopolitním místem.

Památník berlínské zdi. Máte možnost si nechat dát i razítko do pasu, pokud ho budete mít.

Berlín má vše, co od moderní metropole čekáte

Od alternativní scény s grafity v Kreuzbergu přes velké množství úchvatných zámků a paláců typu Charlottenburg, ale i zchátralé paneláky čtvrti Pankow. Můžete si užít noční život v Oranienburgestrasse, ale i rozjímat v klidné jezerní části města Zehlendorf nebo Köpenick. Je tu spousta známých i malých galerií, turecké čtvrti, vynikající restaurace i levné fastfoody. Pokud milujete nakupování, Berlín nabízí vše od trhů, až po luxusní nákupní centra, z nichž nejznámější jsou Galerie Lafayette a KaDeWe.

Nádraží s dominantou jak má být..
I přes hlavní přechod potkáte umělce, kteří Vám hrají přímo mezi přechody.

Více na http://berlin-pruvodce.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here