BABKOU KOŘENÁŘKOU SNADNO A RYCHLE

0
93
zobrazeno

Milé dámy, tento text vzniká z domněnky, že my všechny jsme přehlceny informacemi jak pečovat o své zdraví pomocí přírodních substancí a možnostmi jejich využití. Nevím jak Vy, ale když cokoliv hledám, tak výsledkem je přesycenost informací, která nás v důsledku odvádí od činů.

Tento seriál má za cíl přesvědčit vás, že i málo je víc než nic a lepší je začít než bezcílně bloumat.

Vidím v tom riziko dnešní doby, která informuje, informuje až, že tak, že nijak nemotivuje, a proto je tu náš seriál příspěvků. Začínáme na podzim kdy variant, jak podpořit jednoduše zdraví svoje a svých dětí není mnoho, ale tím spíš navazujeme na smysl – hlavně začít.

Budu Vám přinášet tipy během celého roku a i v průběhu zimy jak z domácích a dostupných zdrojů nahrazovat průmyslově vyráběné léky, jejichž účinnost hodnotíme sporně. Takže hlavně do toho!

Informace, které uvádím, mám vyzkoušené na sobě či svých dětech, načtené a zkonzultované, ale nejsou lékařským ověřené, což musím uvést z důvodu platné legislativy. Pokud budete cítit potřebu, zkonzultujte to se svým lékařem, protože neberu jakoukoliv zodpovědnost za vaše zdraví.

Recept na tymiánový sirup proti kašli jakožto první příspěvek na naší společné cestě k přírodním alternativám farmaceutik:

  • 150 ml vody
  • 100 g cukru
  • Tymián ze zahrádky sklizený, nebo dvě balení koupeného v obchodě coby koření

Svařte vodu s cukrem a po mírném zchladnutí vsypte sušený tymián či celé větvičky, nechte vylouhovat 2-24 hodin. Sceďte, nalijte do skleniček, uchovávejte v lednici a používejte cca 5x denně lžičku při akutním kašli, tak, jako kdybyste použili klasické léky na desinfekci dýchacích cest a odkašlávání (typu mucosolvan). Výborný je i s citrónem do čaje.

Tento domácí sirup působí jako antiseptikum, nedráždí, zklidňuje, harmonizuje a je skoro zadarmo.  Je jednou z nejsilněji působících antiseptických drog pří léčbě kašle, nachlazení, močových obtíží, desinfekci plic a stimuluje odolnost organismu. Další výhodou je, že podle mých pozorování, podporuje vlastní imunitu dítěte, místo, aby ji snižoval, jako některé antibiotika a farmatika z lékárny.

A může být naší prvním společným krokem k přírodním léčivům. Vítejte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here