NĚKTEŘÍ LIDÉ PŘICHÁZEJÍ DO TVÉHO ŽIVOTA JAKO ODMĚNA

0
551
zobrazeno

NĚKTEŘÍ LIDÉ PŘICHÁZEJÍ DO TVÉHO ŽIVOTA JAKO ODMĚNA!

„Někteří lidé přicházejí do tvého života jako požehnání. Někteří přicházejí do tvého života jako lekce.“ Matka Tereza

Lekce, které k nám přicházejí, mohou být malicherné nebo malé, ale také nepříjemné či velké, záleží na tom, co nám zrovna má přijít do cesty, abychom se z toho poučili.

Asi to znáte všichni, když potkáte člověka, který je pro vás velice nepříjemnou lekcí. Dokáže vás svým jednáním znejistět, vyvolat ve vás strach nebo vás úplně vnitřně poškodit. Takoví lidé působí na první pohled tak sebevědomě, že máte pocit, že oni jsou snad v právu, že chyba je na vaší straně. Nevěřte tomu, je to jen lekce.

Lekce vašeho sebevědomí, vašeho uvědomování si sebe sama, je to jen lekce, která vás má prověřit, jestli jste již na své cestě vlastní hodnoty, vlastní jedinečnosti.

Právě tito lidé, kteří přicházejí jako lekce, jsou nejen nesebevědomí, sebestřední, panovační, arogantní, pomstychtiví, ale i závistiví a většinou  také hloupí. Jejich vnitřní svět je plochý a bohužel se buď vychýlili z vlastní cesty, nebo na ní ještě ani nejsou. Většinou si tito lidé vytvářejí vlastní domněnky, kterými živí svůj názor na vás nebo na danou situaci, aniž by to byla pravda. Nesuďte je, jen je sledujte a jděte si svou vlastní cestou. Neživte jejich nevědomí vlastním strachem či naštvaností.

Ke každému z nás tyto lekce přicházejí podle jeho síly a vlastního sebevědomí. Někdy je to v podobě tzv. srážky s blbcem – na poště nepříjemná pošťačka nebo neurvalý pán v tramvaji. Někdy je to horší a může to být nesnesitelný, sebestředný kolega, někdy sobecký přítel či pomstychtivý blbec. Takových lekcí, které vám do života v podobě konkrétního člověka přijdou, je na vaší cestě hodně.

Jediným úkolem je lekci rozpoznat, pochopit, tzv. procítit a jít si dál svou cestou. Sebevědomě a s vědomím vlastní správnosti konání jít dál. Pak již stejná lekce nepřijde nebo přijde v menší míře a my ji hned rozpoznáme a již nás nebude moci tolik ovlivnit, či dokonce bolet.

Lidé za odměnu

Lidí, kteří přicházejí za odměnu, si musíme vážit a být vděční, že nám do života přišli. Někdy můžeme být tím člověkem za odměnu i my sami. Někdy nám za odměnu přijde někdo jiný. Chovejme se vždy tak, aby člověk za odměnu přicházel co nejčastěji a v lepším případě i zůstal na stálo jako přítel, kamarádka, či dokonce jako partner.

Protože mít po svém boku a ve svém okolí lidi, kteří nám přišli jako odměna, je opravdu věc hodná vděčnosti. Protože oni nám dělají život lepším, krásnějším, radostnějším a úspěšnějším. S těmito lidmi se cítíme spokojenější a šťastnější. Takoví lidé jsou dar, který si musíme hýčkat.

Přeji nám všem, aby nám do života chodily lekce, které zvládneme a nebudou nás trápit moc dlouho, a díky těmto lekcím budeme více vnímat ty, kteří přicházejí za odměnu, a vážit si tak jejich přítomnosti a přátelství.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here