CO JE PRO VÁS SRDCE DOMOVA?

0
60
zobrazeno

Znáte ten pocit, když vejdete na návštěvu k přátelům, příbuzným či známým domů a dýchne na Vás útulnost, pohoda a příjemné prostředí? Že se Vám to moc často nestává?

Někdy mě samotnou také překvapuje to, jak lidé chtějí mít domov hodně moderní a liniemi až čistý, to pak někdy vyzařuje až sterilní pocit a neútulnost. Někdy zase převažuje sklo, které u mě vyvolává pocit čirého chladu. A někdy přijdu ke kamarádce, která se omlouvá, že má hrozný nepořádek, a tam pocítím právě tu útulnost a rodinnou pohodu.

Je to podle mě tím, že prostředí domova neurčuje nákladnost vybavení a nejmodernější trendy nebo uklizenost prostředí, ale to, kdo v domě bydlí. Nejde o styl, ale o osobnost majitele/ů. Majitel je srdce domova.

Miluji moderní útulný venkovský styl. Velkou terasu, která se ztrácí již v zahradě. Ale jak se bude návštěva u mě cítit, je vlastně o tom, jestli dokážu takové bydlení obklopit pohodou, harmonií a vřelostí.

Na druhou stranu mi může být jedno, jak se kdo u mě cítí, hlavně, že se tam cítím dobře já. A podle toho by se měl řídit každý. Domov si totiž zařizujeme pro sebe, ne pro návštěvy. A když v domě či bytě bydlí osoba či rodina, kterou máte rádi, nemusí to být zrovna náš vkus, ale odcházet budeme s příjemnými pocity.

Domov je místo, kde jsme sami sebou, kde se cítíme dobře, bezpečně a příjemně. Domov by měl být náš přístav uprostřed moře. Místo, které si utváříme k obrazu svému, naše srdeční záležitost.

A jak se vy cítíte doma nebo na návštěvě? Vnímáte útulnost prostředí? Jak na Vás různé prostředí působí? Je pro Vás majitel domu či bytu srdcař?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here