BAREVNÉ RŮŽE Z LISTÍ

0
107
zobrazeno

O podzimu se říká, že je smutný, ale já si to nemyslím. Když se stromům zbarví listí v korunách a slunce nám přeje, můžeme si tuto nádheru užívat i několik měsíců, než zcela opadá.

Barevná změna není jedinou změnou, která se odehrává v listech před příchodem zimy. Listy obsahují mnoho důležitých látek, cukrů, bílkovin a minerálů, které před tím, než opustí strom, odvedou do kmene, větví a kořenů, kde jsou po dobu zimního klidu uloženy. Na jaře, kdy stromy raší, jsou tyto zásoby využity ke tvorbě nových listů a květů.

Nejlepší je Javor, ale můžete růžičky zkusit i z jiných listů.

My si pro naše účely posbíráme listí z javorů, čím barevnější, tím lepší. Listí zpracováváme čerstvé, nemělo by nám vyschnout, protože se pak začne kroutit. Můžeme si klidně udělat zásobu do igelitového sáčku, kterou dáme do chladu a zpracujeme později.

Na výrobu jedné růžičky postačí 3–4 listy, tak si jich posbírejte dostatečné množství. Dále potřebujeme už jen drátek, nebo tenký provázek.

POSTUP:

Uchopíme list za stopku a ohneme jej špičkou k sobě, přidržujeme palcem. Poté srolujeme do ruličky. Pevně držíme mezi prsty.

Stejným způsobem jako na začátku ohneme další list a omotáme okolo ruličky. Přidáváme listy kolem, dokud nevznikne ten správný tvar. Na závěr v dolní části květ z lisů zavážeme provázkem, nebo omotáme drátkem.

Takto zhotovené růžičky můžeme použít do různých vazeb, nebo samostatně jako puget do vázy.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here