ABY BYL VÁŠ DOMOV STÁLE KRÁSNÝ, STAČÍ TAK MÁLO

0
83
zobrazeno

Všichni máme své domovy zařízené podle svého vkusu nebo v kombinaci s vkusem spolubydlících osob a podle možností naší peněženky. Asi nikdo z nás nechce každý týden měnit barvu stěny nebo kupovat novou sedačku, a přeci jenom máme čas od času potřebu nějaké změny.

Někdo řeší změnu tím, že přemlouvá, prosí a nakonec i vyhrožuje opačnému pohlaví vymalováním, někdo si pořídí nové designy polštářků a někdo zase nakupuje malé doplňky, které mu udělají radost v ten den, ale pak je oprašuje po zbytek života. Co když existuje něco, co Váš domov projasní, provoní, ale i rozzáří každý den?

Aranžování není jen pro zábavu

Z estetického hlediska je aranžování odvozeno od výtvarného umění. Pokud jste v dětství nebo i dnes milovníci kreslení, bude Vás aranžování stoprocentně bavit.

Aranžování květin je známo ve všech kulturách. Už ve starověkém Egyptě patřily na hodovní tabule ozdobné nádoby s kyticemi a girlandami květin.

Evropské způsoby práce s květinami se částečně liší od stylu asijských zemí, kde je dán větší důraz na symboliku. V evropské kultuře zůstalo aranžování květin dekorativní a výtvarnou záležitostí, ačkoliv některým druhům květin nebo kvetoucích dřevin bývá symbolika také přisuzována.

Více na: https://cs.wikipedia.org/wiki/Aran%C5%BEov%C3%A1n%C3%AD_kv%C4%9Btin#Historie_a_sou.C4.8Dasnost_aran.C5.BEov.C3.A1n.C3.AD_kv.C4.9Btin

Aranžování má hlavně estetický význam. A pokud aranžmá vytvoříme my sami, má to ještě další nečekaný význam a pozitiva. Při aranžování se na chvíli zastavíme a jsme jen sami se sebou a materiálem připraveným k vytvoření díla.

Při práci s rostlinami se také uvolňuje léčivé aroma, které pozitivně působí na naše smysly. Tvůrčí a kreativní proces při aranžování nám toto dění ještě více rozvíjí a zvyšuje se nám produkce tzv. hormonu štěstí. A pokud aranžování spojíte s příjemnými lidmi a budete aranžovat společně s nimi, zjistíte, že je to i úžasná společenská událost, při které si užijete i legraci.

Proč má aranžovaná dekorace v domácnosti význam?

Odpověď nejspíš víte, nicméně dodejme, že přítomnost živých květů a rostlin doma nás obohacuje, působí pozitivně na naše smysly. Kousek úžasné živé přírody dokáže totiž neskutečné divy. Nejen že okrášlí a pozvedne pocit z krásného nového prvku v domácnosti, ale těch vlivů je více. Dosáhnete hlavně kýžené změny, domov najednou vypadá lépe, čistěji, estetičtěji, a hlavně každý měsíc si můžete udělat novou aranž s pomocí toho, co roste okolo Vás, nebo si udělat ještě jednu radost navíc a květy si přikoupit.

Kde najdete inspiraci?

Všude. Na internetu, v květinářství, v časopisech, ale hlavně ve své vlastní hlavě. Uau! Zastavte se na chvíli, najděte si čas a věnujte se této krásné činnosti. Uvidíte, jak se Váš domov najednou změní. Věřte, že kombinace živé přírody a Vašeho tvůrčího potenciálu dělá divy!

Příklad stránek, kde hledat inspiraci: https://cz.pinterest.com/explore/aran%C5%BEov%C3%A1n%C3%AD-kv%C4%9Btin/?lp=true

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here