HMYZÍ DOMEČKY JAKO PRO TRPASLÍČKY

0
107
zobrazeno

Když venku není moc hezké počasí, nebo je tam moc velká zima a vy potřebujete zrovna nějak zabavit doma děti, tak se s nimi pusťte do společného tvoření.

Nemyslete na to, že z toho bude nepořádek, že všechno bude ležet po zemi, myslete na to, že budete mít společný zážitek, který nic jiného nenahradí. A s koštětem to pak bude hned uklizeno.

My jsme si vyrobili se synovci hmyzí domečky. Jsou to takové malé ubytovny se spoustou otvorů tvořených dutými trubičkami, ve kterých může žít užitečný hmyz na vaší zahradě – včelky samotářky, slunéčka sedmitečná apod.

Ráno ještě než se spustil déšť, jsme si došli s nůžkami pro materiál, nastříhali jsme větvičky bezinek (mají měkkou dužninu) a našli jsme pro naše účely už hotové duté stonky starých kopřiv a bodláků.

Doma se připravte na odpad z větviček. Pomáhá třeba staré prostěradlo, které rozprostřete pod stolem a pak ho jenom vezmete a vyklepete na dvůr.
Potřebovat budeme nůžky na větve, silnější drát, kterým budeme propichovat dužninu větví, třeba jehlici na rožnění, dále tenčí drátek na konečné omotání a zpevnění a také vytvoření ok na zavěšení. Základ domečku tvoří menší nádoba, např. prázdná konzerva, plechovka od kočičího žrádla je pěkná, starý košíček apod. Posilníme se a jdeme na toJ.

Nastříháme si větvičky stejné délky, jako má naše nádobka. Měly by být co nejrovnější a různých průměrů, protože jimi potřebujeme napěchovat celý vnitřek. Než začneme vyplňovat nádobku, vytvoříme ve větvičkách dutinky pomocí drátu, šroubováku, nebo tím co máte po ruce.
Práce je to prima, antistresová a veselá, zvládne ji hravě i šestileté dítě.

Nacpeme trubičky do plechovky. Pevně omotáme drátem a vytvoříme očka k zavěšení.
Máme hotovo. Pak už stačí zavěsit na strom a chodit sledovat, jestli se někdo v domečku zabydlí.

Je skvělé, když občas vrátíte přírodě něco, co pomůže v přežití některým druhům. Ráda učím formou hry děti vracet do přírody, když si z ní tolik bereme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím vložte komentář
Please enter your name here